KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878581
*
nr 1387 8581
Per-Hilding Perjons
(1911-1998), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad -67. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 62x71cm
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 19:54:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 08:12:32
1
1.200 kr
26/3 20:21:21
2
1.700 kr
29/3 12:47:44
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per-Hilding Perjons
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Läs mer om Per-Hilding Perjons
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar per-hilding perjons svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50
*
Per-Hilding Perjons
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Läs mer om Per-Hilding Perjons
nr 1387 8581
Per-Hilding Perjons
(1911-1998), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad -67. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 62x71cm
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 08:12:32 | 1 | 1.200 kr |
26/3 20:21:21 | 2 | 1.700 kr |
29/3 12:47:44 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per-Hilding Perjons
Per-Hilding Perjons, svensk mÃ¥lare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.Läs mer om Per-Hilding Perjons
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar per-hilding perjons svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50